De Grenadines behoren tot de mooiste eilandengroep in de Bovenwindse Eilanden, een waar paradijs voor zeil- en natuurliefhebbers. Deze archipel ligt tussen de eilanden Grenada en St. Vincent. De eilanden zijn getooid met een schitterend tropisch regenwoud en de baaien zijn voorzien van fantastische stranden en azuurblauw water. Er is een rijk onderwaterleven en je kunt overal snorkelen. Vooral op de Tobago Cays vind je prachtige koraalriffen. De wind is overwegen Noord-Oost 4 – 5 Bft en de temperatuur rond de 30°.
Is gelegen te Noorden van Trinidad in het Zuidelijkste en mooiste deel van de Caribbean. Grenada is bekend als het ‘eiland van specerijen’. Afhankelijk van de tijd van aankomst kunnen we een rondrit maken over het prachtige eiland. We trekken het binnenland in. Er is haast geen eiland in de Caribbean zo paradijselijk en fotogeniek als Grenada. Regenwoud met bloemen in de mooiste kleuren, riviertjes, watervallen, hoge bergen, vulkanen, plantages en ga zo maar door.
Vervolgens vertrekken we naar de Grenadines, het eilandenrijk tussen Grenada en Saint Vincent.
Onderweg passeren we Sandy Island. Een fantastische plek om te ankeren en een duik te nemen in het glasheldere water. Na deze pauze vertrekken naar het twee uurtjes verder gelegen Carriacou. Een typisch Caraïbisch eiland waar je een heerlijke wandeling kunt maken.
Wellicht kunnen we nog een bezoek brengen aan Petit Martinique, een mini-eilandje met slechts 900 inwoners paar mijl ten noordoosten van Carriacou.
Dit prachtige eiland met z’n scherp afgetekende bergtoppen is al van verre af te zien. Eenmaal ter plaatse zullen we ankeren voor het pittoreske stadje Clifton, waar we het stadje kunnen bezoeken, rijk aan karakteristiek gekleurde woninkjes, waar we buitengewoon vriendelijke en gastvrije eilandbewoners kunnen ontmoeten. Aan de andere kant van het eiland vind je de Chatham Bay, ook zo’n paradijselijke plek om te ankeren. Er kan heerlijk worden gegeten en gedronken, in restaurantjes en barretjes. Natuurlijk is er ook de gelegenheid om te winkelen.
Een ander hoogtepunt van deze reis is het betoverende Tobago Cays Marine Park. Dit is een cluster van onbewoonde eilandjes omringd door azuurblauw water. Hier kun je zwemmen met zeeschildpadden, genieten van een picknick op het strand en de kleurrijke onderwaterwereld bewonderen tijdens het snorkelen.
Saint Vincent en de Grenadines bestaat uit 32 eilanden waarvan de meeste onbewoond zijn. De eilanden zijn bergachtig, hebben witte zandstranden en helderblauw water waar men ideaal kan zeilen, duiken en snorkelen. Op St. Vincent ankeren we in de Cumberland Bay of de Wallilibou Bay. Hier zijn de films ‘Pirates of the Caribbean’ opgenomen.
Bequia is wederom een parel in de Grenadines. Een fantastische plaats is Port Elisabeth en je gaat voor anker bij het Princess Margaret Beach, een werkelijk paradijselijke plek. Ook op dit eiland zijn tal van bezienswaardigheden. Zo is daar de ‘Turtle farm’ en de ‘Moonholes’, uit de rotsen gehouwen verblijven. Elk jaar in januari is hier het ‘Bequia Music Festival’, een muziekspektakel van vier dagen.
Een populaire bestemming op Mayreau is Salt Whistle Bay, een idyllische baai met zacht wit zand en kalme turquoise wateren. Hier kunnen zeilers ontspannen op het strand, genieten van het uitzicht op de zee. Een andere bezienswaardigheid op het eiland is de beroemde kerk van St. James, die op een heuveltop ligt en een prachtig uitzicht biedt over de omgeving.
Op deze reis ben je 12 dagen (11 nachten) op de boot. Alleen de Kerstreis is 14 dagen (13 nachten). Wil je een dag eerder aankomen of een dag langer blijven, omdat dat met je vluchten goed uitkomt? Dan is dat in overleg mogelijk.
Onze ervaren schipper en zijn charmante echtgenote staan klaar om je de fijne kneepjes van het zeilen bij te brengen. Of je nu een beginner bent of al wat ervaring hebt. Daarnaast vinden zij het leuk om je te voorzien van suggesties voor de beste activiteiten en bezienswaardigheden aan wal. Of je nu wilt zwemmen, snorkelen, wandelen of gewoon wilt ontspannen op het dek. Deze reis biedt alles. We beslissen met de groep wat we wanneer gaan doen en waar we naartoe gaan. Iedereen mag koken als hij of zij daar zin in heeft. Iedereen mag actief meezeilen. Gasten met zeilervaring mogen de boot zelfstandig zeilen en iedereen mag sturen. De schipper houdt wel een oogje in het zeil.
Voor het plannen van je vluchten kun je het beste Skyscanner.nl raadplegen.
Grenada heeft een goede vliegverbinding met Londen. Na een korte tussenstop op Barbados vlieg je ontspannen naar Grenada (GND). Ook kun je met de KLM naar Trinidad vliegen en vandaar dan een korte vlucht van naar Grenada boeken.
Maar, het plannen van intercontinentale vluchten kan lastig zijn. Wij hebben er ervaring mee. Neem even contact met ons op. We helpen je graag. Indien gewenst en mogelijk passen we de reisdata van de boot aan.
Stap aan boord en laat je meevoeren op dit onvergetelijke avontuur waar het Caribisch gebied zijn beste gezicht laat zien. Boek vandaag nog je zeilvakantie. Kijk op het vaarschema voor beschikbare data!
Omschrijving | Reisdata | Aantal dagen | Prijs | Boot | Beschikbaar | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SC33; Grenadines Sailing Experience |
20-11-2025 tot 01-12-2025 (12 dagen)
|
€ 1.795
per persoon
|
Jeanneau Sun Odyssey 54 DS | Ja | Info | Boek nu | ||
SC34; Grenadines Sailing Experience |
07-12-2025 tot 18-12-2025 (12 dagen)
|
€ 1.795
per persoon
|
Jeanneau Sun Odyssey 54 DS | Ja | Info | Boek nu | ||
SC35; Grenadines Sailing Experience (Kerstreis) |
22-12-2025 tot 04-01-2026 (14 dagen)
|
€ 2.095
per persoon
|
Jeanneau Sun Odyssey 54 DS | Ja | Info | Boek nu |
We hebben een heerlijke vakantie gehad op de Scilla. Meestal in de ochtend gezeild en dan in de middag aan land, voor ons de perfecte combinatie. Rob en Jacqueline zijn hele fijne mensen. Rob heeft een enorme kennis van zeilen, van boten, van techniek en deelt die graag. Jacqueline heeft een intrinsieke interesse in andere mensen, wat het heerlijk maakte om met haar te praten.
We zijn opgestapt in Guadeloupe waar het helaas regende. Door het dreigende onweer moesten we een dag langer in de haven blijven. Maar daarna konden we op pad. Eerst naar Les Saintes, daarna naar Dominica en vervolgens naar Guadeloupe. In diverse baaien gelegen, leuke dorpen gezien, maar zoals gezegd ook heerlijk gezeild daar waar de wind tussen de eilanden door goed kwam opzetten.
De Scilla is een mooie ruime boot. We waren de enige gasten maar we kunnen ons goed voorstellen dat zelfs met vier gasten er nog meer dan genoeg ruimte voor iedereen is.
Vakantie: zeilen van Guadeloupe naar St. Maarten op het zeiljacht van Jacqueline en Rob.
Jacqueline is een toegankelijke en gastvrije vrouw die zich flexibel opstelt. Meteen heb je het gevoel dat ze een soort ‘vriendinnetje’ is. Rob is de technische man en zeiler. Onze hut had een lekker bed en genoeg kastruimte. Wel een beetje behelpen met aan- en uitkleden. Ons geluk was dat wij het superleuk vonden met de andere gasten! Dat maakte alles nog gezelliger. Het bezoek van de eilanden had ik me iets anders voorgesteld (wat uitgebreider) maar dat mocht de pret niet drukken. Niets was te gek voor Jacqueline. Of het nu een borrel/karaoke avond aan boord was, aan boord eten, suppen of vissen ….ze was overal voor in. Al met al een hele mooie vakantie.
Tip: de tocht èn de lengte van de vakantie zijn flexibeler in te vullen dan je doet vermoeden!